Krajobraz Lubuskiej piękności czyli Odry okiem wędkarza #2

Witam , kontynuując naszą przygodę wędkarską chciałbym wam pokazać łowienie w mieście , które też ma swoje uroki . Krosno Odrzańskie jest urokliwą miejscowością położoną centralnie na Odrą , gdzie odbywa się sporo zawodów wędkarskich . Odcinek ten rzeki jest bardzo lubiany przez wędkarzy którzy tutaj mieszkają ponieważ mają bardzo blisko do Odry , gdzie łowią naprawdę piękne ryby .

Wędkowanie w mieście też ma swoje uroki , widoczny w tle ratusz i domy dodają uroku i oryginalności krajobrazowi

Latem kiedy przyroda w pełni eksponuje swoje piękno , połączenie krajobrazu naturalnego oraz starszych budynków czy zabytkowego ratusza pozwalają poczuć walory natury będąc w mieście .

Jak to bywa z matką naturą nie zawsze świeci słoneczko

Rzeka Odra kiedyś była bardziej aktywna jeśli chodzi o środki transportu . Barki bardzo często pływały ,ruch był jak na autostradzie . Na dzień dzisiejszy jest o wiele mniejszy , ale nieraz można zobaczyć taki widok , który robi wrażenie .

Łowienie w pobliżu mostu , gdzie często stoją duże ryby – w oddali widzimy wędkarza który siedzi na szczycie główki

Cierpliwość została wynagrodzona brały ładne leszcze oraz piękna płoć złowiona w mieście , która daje podwójną satysfakcję.Miejsce znane przez miejscowych wędkarzy jako ,,Wodnik,, .

Oczywiście po zakończeniu wędkowania wypuszczamy ryby , aby następnym razem mieć co złowić .Coraz więcej wędkarzy zaczyna to praktykować wiedząc , że takie postępowanie jest zgodne z ,,Matką Naturą ,,.

Mam nadzieję , że ta krótka relacja zachęci Was do odwiedzenia Krosna Odrzańskiego .

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i niebawem postaram się o następną relację , wiec proszę zaglądajcie tutaj 🙂